HAKKIMIZDA

Geleceği ve Dünyamızı Koruyoruz

Dünyanın neden bu kadar kötü bir yer olduğunu veya neden kötü olma yolunda olduğunu sorgulamayın, şimdi siz de bizimle birlikte harekete geçin.

Amacımız ve Hedefimiz

Başta Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere, tüm dünyayı ve geleceğimizi değiştirmeye geliyoruz.

Bize ev sahipliği yapabilecek tek gezegen dünya. Misafirperverliğini kötüye kullanarak dünyayı kirletiyor ve yok ediyoruz. Yok edilmesini önlemek doğa ve gelecek hakkında farkındalık oluşturmak için biz buradayız.

Etkinlik Geçmişi

Ölen Dünya ekibinin ve gönüllülerin bugüne kadar gerçekleştirdiği etkinliklerin bazıları.

 

25 Kasım 2017

İzmir'de Rengarenk Duvarlar

Ölen Dünya projesi ilk etkinliğini 25 Kasım Cumartesi tarihinde gerçekleştirdi. Profesyonel graffiticiler ile park duvarı renklere büründü. İzmir Buca Belediyesi tarafından alınan izin ile park içinde bulunan trafo duvarı temizlenerek üstüne doğa ve gelecek hakkında profesyonel bir şekilde graffiti yapıldı.
9 Aralık 2017

Sokak Hayvanlarına Yuva

Ölen Dünya Projesi'nin 2. etkinliği olan “Sokak Hayvanları İçin Sıcak Bir Yuva Hediye Ediyoruz” adlı etkinliği 9 Aralık Cumartesi günü Bornova’da gerçekleşti. Bornova Manavkuyu Kızılay Kan Bağış Merkezi’nin önünde toplanarak 13 kişinin katılımı ile kedi-köpek kulübeleri kurulama başlandı, yaklaşık 3 saat süren kurulum ile kedi-köpek klübeleri Bornova sokaklarına ve Kızılay Kan Bağış Merkezi’nin etrafına yerleştirildi.
25 Aralık 2017

Öğrencilerle Doğa ve Gelecek

Özel Bornova Okyanus Koleji'nde ve Kaymakam Özgür Azer Ortaokulu'nda düzenlenen seminer ile 7, 8, 9 ve 10. sınıf olmak üzere 1 saatlık Ölen Dünya Projesi'nin tanıtımı ve öğrencilere ilham verilebilecek çalışmalar sunuldu.
23 Nisan 2018

Doğaya Bi' Mektup

Bornova Okyanus Koleji'nde gerçekleştirdiğimiz Doğaya bir mektubum var etkinliği, öğrencilerin hayal gücünü test etmesi ve doğayla daha iç içe olmasını sağlamış ve 30'dan fazla öğrencinin katılımı ile etkinlik sonuçlanmıştır.

Basında Biz

Binlerce kişiye ulaşmaya çalışıyoruz.

Bizimle dünyayı değiştirmeye ne dersin?